در نگاه اول لوگوی شرکت شما تصویر کوچکی است که قرار است حرف‌ها‌ی بزرگی به همراه خود داشته باشد. لوگو زبان تصویریی تمام مفاهیم و خدمات یک شرکت را شکل می‌‌دهد. 

در حالت ایده‌آل قرار است لوگوی شرکت شما، مشتریان جدیدی را به زنجیره مشتریان قبلی شما اضافه کند و تاثیر اولیه‌ی خوبی بر بیننده آن بگذارد. یک لوگوی خوب می‌تواند بین شما و مشتریان شما وفاداریی مطلوب را شکل دهد.

آرم، نشانه، سمبل و نماد واژگانی می‌باشند که به طور روزمره در زبان محاوره‌ای ما گاه و بی‌گاه شنیده می‌شوند. آنچه اهمیت دارد معنا و مفهوم این واژه‌هاست. گاه دیده می‌شود که برخی افراد بین آرم و لوگو تفاوتی قائل نمی‌شوند و عده زیادی فکر می‌کنند که لوگو معادل کلمه آرم است. در واقع بین لوگو و آرم تفاوت زیادی وجود دارد و تنها وجه مشترکشان این است که هر دو نشانگر خاص و منحصر به فرد، برای یک شرکت یا هر عنوان دیگری هستند. امروزه طراحی آرم یا نشانه از جمله وظایف هنرمند و طراح گرافیك می‌باشد. هر سازمان یا موسسه‌ای به هنگام شكل گیری، در صدد طراحی یك نشانه و آرم برای خود می‌باشد، تا بدین وسیله بتواند هویت و شخصیت اجتماعی خود را به دیگران معرفی نماید. اصولاً آرم یا نشانه مشخصه اصلی هر سازمانی بوده و حكم مهر و امضاء آن را دارد.

آرم (یا لوگو) به زبان ساده؛ یک معرف یا نشانه‌ای از فعالیت‌های یک شرکت و یا هر سازمان است. اگر هنوز برای شرکت، سازمان، سایت و... خود یک آرم طراحی نکرده‌اید و آن‌را به مشتریان خود معرفی نکرده‌اید، پیشنهاد می‌شود خیلی زود به فکر طراحی و انتخاب یک آرم خوب باشید و با این کار یک قدم بزرگ در تجارت خود به سوی موفقیت بردارید. البته اشتباه در انتخاب این عنصر نیز به همین میزان می‌تواند در رشد کسب و کار شما تأثیر منفی داشته باشد. پس قبل از اقدام به این کار تعدادی از عامل‌های مهم انتخاب یک آرم خوب را بررسی می‌کنیم.

یکی از مواردی که در کشور ما چندان به آن پرداخته نشده پژوهش در گرافیک و چاپ است.

در حالی که همه می دانیم ورود طراحان گرافیک جوان به بازار کار و عدم آشنایی آنها با مفاهیم بنیادی و مشکلات طراحی تا چاپ، چه زیانهایی به مجموعه خانواده گرافیک و چاپ می زند. هر روزه شاهد چاپ مقوله های مختلفی هستیم که هر یک به نوعی مشکلاتی در درون خود دارند. برخی قابل اغماض و برخی دیگر از چشم عوام نیز پوشیده نیستند. بنابراین ناچار به تجدید چاپ و پرداخت خسارات میلیونی می شوند.

صفحه1 از4

تماس با ما

طرح و گرافیک ماهان | مشاور و مجری چاپ و تبلیغات

تلفن تماس: 09125105443

پست الکترونیک: info[@]design.moharampour.com

آمار سایت

امروز5
دیروز53
این هفته128
این ماه243
کل167006

  • آی پی سیستم شما: 44.210.77.106
1
کاربر آنلاین
1401-09-14

خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید